Lašelinis laistymas yra moderni ir efektyvi laistymo sistema, kurioje vanduo tiekiamas tiesiogiai prie augalo šaknų per lašintuvus. Tai padeda išvengti vandens švaistymo ir pagerina augalų drėkinimą. Lašelinis laistymas yra idealus pasirinkimas tiek nedideliems sodams, tiek dideliems žemės ūkio plotams.
Šis metodas leidžia sumažinti garavimą, todėl vanduo naudojamas efektyviai sausros ar karščio sąlygomis. Tai puikus sprendimas augalams, kurie reikalauja pastovaus ir vienodo drėkinimo, ypač tuose regionuose, kur vandens ištekliai yra riboti.
Kur naudojamas?
Kaip veikia ?
Lašelinis laistymas sudarytas iš vamzdžių ir lašintuvų, kurie tiekia vandenį tiesiai prie augalo šaknų. Vanduo į laistymo sistemą paduoda siurblys arba gravitacijos jėga. Kiekvienas lašintuvas išleidžia mažą kiekį vandens, todėl augalas gauna optimalų kiekį, o dirvožemis ilgiau išlaiko drėgmę.
Tokiu būdu galima išvengti drėgmės pertekliaus, kuris gali sukelti dirvos eroziją. Be to, lašelinio laistymo sistema yra lengvai kontroliuojama, pakeisti valdiklio nustatymuose laistymo trukmę.
Automatizuotas Lašelinis laistymas valdomas valdikliu leidžia programuoti laistymo paleidimo laiką, trukmę. Tai padeda sumažinti rankinio darbo poreikį.
Lašelinio laistymo įrengimas pradedamas nuo projekto, nuo to priklausys jūsų tolimesni žingsniai.
Lašelinis laistymas ir jo Įrengimas, kokia nauda?
Svarbu suprasti, kaip šią sistemą galima optimizuoti ir kokios yra papildomos galimybės
Privalumai
Vandens taupymas
Efektyvus drėkinimas
Mažiau piktžolių (ant augalų klojama geotekstilė,o ant jos vamzdelis – del to ir neauga piktžolės)
Lengvas montavimas
Mažesnės vandens sąnaudos
Sistemos priežiūra ir ilgaamžiškumas
Gali tarnauti daug metų, tačiau svarbu reguliariai prižiūrėti.
Filtrų valymas
Sistemos patikra po laistymo sezono
Galimos papildomos išlaidos
Be pagrindinės sistemos, verta apsvarstyti galimas papildomas išlaidas, kurios gali iškilti įrengiant ir prižiūrint sistemą.
Automatizavimas
Vandens filtrai
Priežiūros išlaidos
Šį instrukcija skirta savarankiškam Lašelinio Laistymo Įrengimui. Jame detaliai aprašom visi montavimo etapai.
2. Mazgas jungia visą sistemą su vandens šaltiniu. Jo komponentai jungiami tokia tvarka.
6. Sistemos patikrinimas dėl sandarumo ir tinkamo veikimo. Praplauti vamzdyną prieš prijungiant lašinimo juostą.
Pagrindinio vamzdyno praplovimas
Ar svajojate apie žalią, vešlią veją be nuolatinio rūpesčio dėl laistymo? Mūsų įmonė siūlo pažangias laistymo sistemas, kurios pakeis jūsų požiūrį į sodo priežiūrą. Su daugiau nei 10 metų patirtimi, mes specializuojamės kuriant ir įrengiant efektyvias laistymo sistemas Vilniuje ir visoje Lietuvoje.
Lašelinė drėkinimo sistema turi keletą privalumų, lyginant su kitais drėkinimo būdais. Ji yra itin efektyvi naudojant vandenį, nes vanduo tiekiamas tiesiai prie augalų šaknų. Tai neleidžia drėgmės pertekliui patekti ant lapų ir stiebų, taip mažinant ligų, puvinio ir grybelio atsiradimo riziką. Be to, lašelinis drėkinimas padeda taupyti vandenį ir užtikrina optimalų drėgmės kiekį augalams.
Pagrindiniai komponentai yra: magistralinis vamzdis, lašelinė juosta (vandeniui tiekti prie augalų), jungtys (vamzdžiams ir juostoms sujungti), perforatorius (skylėms magistraliniame vamzdyje daryti), fiksavimo kuoliukai (vamzdžiams pritvirtinti), alkūnės (90 laipsnių posūkiams), aklės (vamzdžių galams uždaryti), atšakojimo adapteriai (lašelinei juostai prijungti), kištukai (netyčia padarytoms skylėms užtaisyti), galinės lašelinės juostos aklės ir valdiklis (sistemos valdymui). Pagrindinį mazga sudaro laikmatis (nebūtina, bet rekomenduojama automatiniam zonavimui), atbulinio srauto vožtuvas (vandens šaltinio apsaugai), filtras (sistemos apsaugai nuo nešvarumų), slėgio reguliatorius (optimaliam slėgiui palaikyti) ir žarnos-vamzdžio adapteris.
Norint nustatyti reikiamą komponentų kiekį, reikia atlikti keletą matavimų. Pirmiausia, išmatuokite atstumą nuo vandens šaltinio iki tolimiausios lysvės kiekvienai zonai (jei planuojate kelias zonas) – tai nustatys magistralinio vamzdžio ilgį kiekvienai zonai. Tada išmatuokite kiekvienos lysvės ilgį ir padauginkite iš dviejų (jei planuojate dvi lašelinės juostas vienoje eileje arba lysvėje) – tai nustatys bendrą reikiamą lašelinės juostos ilgį. Atsižvelkite į reikiamą alkūnių skaičių (jei yra 90 laipsnių posūkių magistraliniame vamzdyje) ir aklų skaičių (kiekvienam magistralinio vamzdžio ir lašelinės juostos galui). Kiekvienai lašelinės juostos eilei reikės atšakojimo adapterio.
Įrangos organizavimas į atskiras grupes (jungtys su jungtimis, adapteriai su adapteriais ir t. t.) labai palengvina ir pagreitina įrengimo procesą. Turint visus reikiamus komponentus lengvai pasiekiamus, sumažėja tikimybė praleisti kokią nors detalę ar gaišti laiką jos ieškant. Taip pat patartina magistralinį vamzdį prieš naudojimą palaikyti saulėje, nes jis suminkštėja ir tampa lengviau valdomas.
Pagrindinio mazgo komponentai jungiami tokia tvarka: laikmatis (jei naudojamas), atbulinio srauto vožtuvas, filtras, slėgio reguliatorius ir galiausiai žarnos-vamzdžio adapteris. Laikmatis turi būti pirmas, nes jis yra vienintelis komponentas, skirtas zonavimui. Kiti komponentai (atbulinio srauto vožtuvas, filtras, slėgio reguliatorius) turi būti prijungti už vožtuvų (šiuo atveju – laikmačio), kad sistemai neveikiant ji būtų be slėgio. Atbulinio srauto vožtuvas yra būtinas norint apsaugoti geriamojo vandens šaltinį nuo galimo užteršimo.
Zonavimas – tai sistemos padalijimas į kelias atskirai valdomas sekcijas. Tai gali būti reikalinga, jei bendras visos lašelinės juostos sistemos srautas viršija vandens šaltinio pajėgumus. Pavyzdžiui, jei visos jūsų lašelinės juostos bendrai sunaudoja 600 litrų per valandą, o jūsų vandens šaltinis gali tiekti tik 400 litrų per valandą vandens, padalijus sistemą į dvi zonas po 300 litrų per valandą, vandens šaltinis galės efektyviai drėkinti kiekvieną zoną atskirai.
Norint prijungti lašelinę juostą, magistraliniame vamzdyje specialiu perforatoriumi padaroma skylė. Į tą skylę įstatomas atšakojimo adapteris. Lašelinė juosta užmaunama ant adapterio spygliuko ir fiksavimo žiedu prisukama. Įrengiant lašelinę juostą, svarbu, kad emiteriai (lašėjimo taškai) būtų nukreipti į viršų. Lašelinės juostos galuose taip pat reikia uždėti galines aklės, kad sistema būtų sandari ir veiktų tinkamai.
Po sistemos įrengimo ir pirmojo drėkinimo ciklo būtina apžiūrėti visus jungčių taškus (magistralinio vamzdžio su atšakojimo adapteriais, lašelinės juostos su adapteriais, galinių aklų ir pagrindinio mazgo komponentus) ir įsitikinti, kad nėra nuotėkų. Taip pat reikia patikrinti, ar vanduo tolygiai laša per visą lašelinės juostos ilgį. Reguliariai rekomenduojama praplauti magistralinį vamzdį ir lašelinę juostą, atjungiant galines aklės ir trumpam paleidžiant vandenį, kad pašalintumėte galimus nešvarumus. Taip pat reikėtų periodiškai stebėti ir koreguoti lašelinės juostos padėtį, nes dėl drėkinimo ir temperatūros svyravimų ji gali pasislinkti.
Vilnius m. Vilniaus rajonas
aplink Vilnių m. 50km
Pirmadienis – Penktadienis 08:00 – 20:00
Pirmadienis – Šeštadienis 08:00 – 20:00