Laistymo sistemos labai palengvina vejos priežiūrą, užtikrindamos tolygų augalų drėkinimą be nuolatinio žmogaus įsikišimo. Vienas svarbiausių tokios sistemos komponentų yra elektromagnetiniai vožtuvai, atsakingi už vandens srauto valdymą.
Elektromagnetiniai vožtuvai, jų gamyba išsiskiria plačiu modeliu asortimentu, bet su nepakeičiama funkcija – užtikrinti vandens srauto padavimą į laistymo linijas. Todėl, pagrindinėmis savybėmis pasirenkant elektromagnetinį vožtuvą yra jo įėjimo ir išėjimo angos dydis ir kaina. Būna keturi dydžiai: 1 colio, 1,5 colio, 2 colių ir 3 colių. Visos modelių variacijos telpančios į šių matmenų ribas yra grynai struktūrinio pobūdžio ir neturi įtakos šių elektromagnetinių vožtuvų modelių veiklos savybėms.
Praktiškai, sklypuose iki 60-70 arų ir iki 1 ha, iš esmės naudojami tik coliniai PGV serijos vožtuvai, su vidiniu sriegiu. Jei įdomu, kodėl? Atsakau, kad šie elektromagnetiniai vožtuvai praleidžia iki 150 litrų vandens per minutę. Ir 99% atvejų, automatiniam laistymui yra naudojamas centrinis vamzdis, kuriuo skersmuo 32 mm. ir kuris praleidžia 150 litrų vandens per minutę. Tokiu atveju, tokiu vožtuvu patvarumo atsarga x3. Galimas montavimas ant vamzdžio, kuriuo skersmuo 50mm.
Keletas žodžių apie elektromagnetinių laistymo vožtuvų gedimus. Vožtuvas susideda iš dviejų dalių: 24 VAC solenoido ir tiesioginio vožtuvo. Vožtuvo veikimo gedimą gali sukelti šios priežastys:
Prieš montavimą, pageidautina, iš karto atlikti elektromagnetinio vožtuvo diagnostiką. Tiesiog prijunkite du vožtuvo laidus prie pulto (poleriškumo nėra), vieną laidą prie gnybto su raide „C” (comfort – bendras), kitą ant bet kurio gnybto su linijos numeriu. Po to, paduokite įtampą vožtuvui per laistymo valdymo pultą. Jeigu išgirsite būdingą spragtelėjimą elektromagnetinio vožtuvo solenoide – tai reiškia, kad vožtuvas veikiantis. O labai nepatikliems meistrams, po pirmos patikros, galite išsukti solenoidą iš vožtuvo ir patikrinti spyruoklės, paremiančios stūmoklį, būklę. Čia, būkite atsargūs – spyruoklė labai plona ir gali netikėtai iškristi iš rankų, tada jos dažniausiai būna neįmanoma surasti!
Iš anksto pasakysime, kad visi siūlomi laistymo sistemos vožtuvai yra suprojektuoti ir skirti išimtinai automatinėms laistymo sistemoms.
Elektromagnetinis vožtuvas (dar vadinamas solenoidiniu vožtuvu) – tai elektrinis vožtuvas, skirtas valdyti vandens tėkmę laistymo sistemoje. Paprastai tariant, tai prietaisas, kuris gauna signalą iš laistymo valdiklio ir pagal poreikį atidaro arba uždaro vandens tiekimą į tam tikrą zoną.
Vožtuvas susideda iš mechaninio korpuso su vidine membrana ir elektromagnetinės ritės (solenoido). Ritė prijungta laidais prie laistymo sistemos valdiklio – gavusi elektros impulsą, ji sukuria magnetinį lauką ir pajudina vožtuvo mechanizmą.
Dauguma tokių vožtuvų yra uždari, t. y. ramybės būsenoje jie blokuoja vandens tekėjimą. Tik gavus elektros signalą iš valdiklio vožtuvas atsidaro ir praleidžia vandenį
Elektromagnetinio laistymo vožtuvo veikimas pagrįstas elektromagneto ir diafragmos (membranos) sąveika. Žemiau pateikiami pagrindiniai šio proceso žingsniai:
Ramybės būsena (uždarytas vožtuvas): Kol sistema neaktyvi, vožtuvas lieka uždarytas. Vanduo iš įvado iteka į viršutinę vožtuvo kamerą (virš membranos) ir ten susikaupęs slėgis prispaudžia membraną, laikančią vožtuvą uždarytą. Tokiu būdu vanduo neprateka tolyn į laistymo sistemą.
Vožtuvo atidarymas (aktyvavimas): Laistymo valdikliui siunčiant elektros signalą, ritė virsta elektromagnetu ir patraukia mažą metalinį stūmoklį (plunžerį) vožtuvo viduje. Atsivėrus vidiniam kanalui, dalis vandens iš viršutinės kameros išleidžiama į išleidimo pusę, todėl virš membranos slėgis sumažėja. Tuomet įvado pusės vanduo stumia membraną aukštyn – vožtuvas atsidaro ir vanduo laisvai teka per vožtuvą toliau į laistymo sistemą.
Vožtuvo uždarymas: Kai valdiklis nutraukia elektros srovę, solenoido ritė praranda magnetines savybes ir plunžeris nusileidžia atgal, uždarydamas kanalą. Vanduo vėl pripildo kamerą virš membranos, o padidėjęs slėgis viršuje prispaudžia membraną žemyn. Membrana uždaro vandenį – vožtuvas grįžta į uždarą būseną ir sustabdo vandens tekėjimą. Šis ciklas kartojasi kiekvieną kartą, kai sistema įjungia arba išjungia tam tikrą laistymo zoną.
Kiekviena automatinė laistymo sistema paprastai suskirstyta į atskiras laistymo zonas, kurių kiekvieną kontroliuojama po vieną elektromagnetinį vožtuvą. Visi vožtuvai sujungti su centriniu laistymo valdikliu (laistymo kompiuteriu), kuris juos automatiškai įjungia ir išjungia pagal nustatytą grafiką. Tai leidžia sistemai tiekti vandenį tiksliai ten ir tada, kur jo reikia, užuot laisčius visą sklypą vienu metu. Vožtuvai dažnai montuojami grupėmis specialiose dėžėse (kolektoriuose) netoli vandens šaltinio, tačiau esant poreikiui jie gali būti išdėstyti ir arčiau atskirų zonų. Kiekvienas vožtuvas sujungtas su tam tikra vamzdyno atšaka, vedančia į konkrečios zonos purkštukus ar lašelinio laistymo zonąs.
Toks zonų valdymas suteikia didžiulį lankstumą. Pavyzdžiui, didesnė veja ar ūkio laukas paprastai padalijami į kelias zonas, nes skirtingoms sklypo dalims arba augalų tipams reikia nevienodo laistymo laiko ir intensyvumo.
Elektromagnetiniai vožtuvai užtikrina, kad kiekviena zona gautų reikiamą vandens kiekį reikiamu metu – valdiklis gali įjungti vienos zonos laistymą, kol kitos išjungtos, ir taip palaistyti kiekvieną sektorių atskirai.
Tinkamas laistymo sistemos zonavimas yra esminis tiek nedideliame kieme, tiek dideliame sklype. Štai kelios priežastys, kodėl laistymo sistemą verta suskaidyti į atskiras zonas:
Vandens slėgio valdymas: Jei bandytumėte vienu metu paleisti visus purkštuvus visame sklype, vandens slėgis pasiskirstytųsi per plačiai ir nei vienas purkštuvas neveiktų efektyviai. Skirstant sistemą zonomis, vienu metu laistoma tik viena arba kelios sekcijos, todėl išlaikomas pakankamas slėgis ir vandens debitas – kiekviena aktyvi zona gauna stiprų ir tolygų vandens srautą. Taip išvengiama prasto purkštuvų veikimo dėl slėgio kritimo.
Skirtingi laistymo poreikiai: Skirtingose sklypo zonose gali augti veja, gėlynai, daržovių lysvės ar medžiai – kiekviena augalų grupė turi savitų poreikių. Zonavimas leidžia kiekvienai zonai priskirti individualų laistymo grafiką ir trukmę, tad augalai gauna būtent tiek vandens, kiek jiems reikia. Kiekviena zona gali būti programuojama atskirai, suteikiant galimybę visiškai pritaikyti laistymą pagal poreikius. Taip išvengiama tiek perlaistymo, tiek nedalaistymo atskiruose plotuose.
Efektyvumas ir ekonomiškumas: Valdant kiekvieną zoną atskirai, vanduo naudojamas efektyviau – laistoma tik ten, kur reikia, ir tiek, kiek reikia. Tai sumažina bereikalingą vandens eikvojimą, padeda taupyti vandenį ir mažina sąskaitas. Be to, esant aiškiam zonavimui, lengviau prižiūrėti sistemą: pastebėjus problemą konkrečioje zonoje (pvz., nuotėkį ar sugedusį purkštuvą), galima sutvarkyti tą zoną nestabdant visos laistymo sistemos veikimo.
Elektromagnetiniai vožtuvai yra automatinės laistymo sistemos „širdis“, leidžianti tiksliai valdyti vandens tiekimą. Tinkamai parinkti ir prižiūrimi vožtuvai, kartu su gerai suplanuotu zonavimu, užtikrina efektyvų ir tolygų laistymą. Nesvarbu, ar esate mėgėjas, ar profesionalas – suprasdami, kaip veikia šie vožtuvai ir kodėl svarbu suskirstyti sistemą zonomis, galėsite sukurti patikimą laistymo sistemą, padedančią išlaikyti jūsų aplinką žalią ir sveiką.
Darbai pradedami nuo:
Įprastai sutvarkyti pilnai 10 arų sklypą – iki 2mėn.
Apmokėjimas vykdomas pavedimu arba grynaisiais pinigais
Toks darbas atliekamas nutiesus visas reikalingas komunikacijas – lietaus ir drenažo kanalizacijos sistemas bei automatinį laistymą. Trinkelės klojamos prieš vejos sėjimą.
Ne, taip pat galime pakloti trinkeles, kurias įsigijote patys. Tokiu atveju užsisakote ir mokate tik už darbą. Tačiau užmezgėme ryšius su tiekėjais, kurių gaminių kokybe esame įsitikinę. Be to, nuolatinio darbo dėka siūlome palankias medžiagų kainas.
Dirbame pagal schemą 50/50 – pasirašius sutartį sumokamas avansas 50% nuo numatytos sumos. Antroji dalis apmokama dalinai, kas savaite už atliktus darbus.
Garantijas nurodome sudarytoje sutartyje. Vidutiniškai tai yra vieneri ar dveji metai, priklausomai nuo atliktų darbų. Tačiau su sąlyga, laikytis visų rekomendacijų, kurios irgi aprašomos sutartyje
Visą informaciją apie tai rasite Laistymo sistema pasidaryk pats
Konsultacija telefonu 865251661
Reikalui esant atvažiuojame i vietą
Tai priklausys nuo numatyto laistymo ploto. Apytiksliai sutaupoma apie 40% nuo visos sumos, tačiau laiko atžvilgiu darbai tęsis maždaug 2.5 karto ilgiau.
Vilnius m. Vilniaus rajonas
aplink Vilnių m. 50km
Pirmadienis – Penktadienis 08:00 – 20:00
Pirmadienis – Šeštadienis 08:00 – 20:00